Клима уред TOSHIBA RAS-B18J2KVG-E/RAS-18J2AVG-E • MILD
, , ,

Клима уред TOSHIBA RAS-B18J2KVG-E/RAS-18J2AVG-E

Достапност:

На Залиха!


Шифра: 1011392

ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА (SEER/SCOP):A++/A+ (6.3/4.0)
ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ:5000/5400 W
DC Hybrid Inverter технологија
ПРОТОК НА ВОЗДУХ:798.00 m3
КАПАЦИТЕТ НА ОДВЛАЖНУВАЊЕ:1.50 l/h
НИВО НА БУЧАВА:48.00 dB
РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА:ОД -15 ℃ ДО 46 ℃

82.990,00 ден

На Залиха!

Спореди

Inverter технологија
Функција самочистење со антипрашлест филтер
Опција за далечински управувач, тип RB-RXS30-E со многу други дополнителни можности и функции (со доплата)
Енергетска класа (SEER/SCOP): 6.3/4.0; А++/A+
Капацитет при ладење – 5000 W
Капацитет при греење – 5400 W
Греење/Ладење: од -15 °C до 46 °C
Препорачана површина до 55 м2
Ниво на бучава: 48 dB
Тип на фреон – R32
Димензии на надворешна единица: (В x Ш x Д) 550 x 780 x 290 mm
Димензии на внатрешна единица: (В x Ш x Д) 293 x 798 x 230 mm
Гаранција – 36 месеци