Блендер TESLA BL510BWS • MILD
-15%
, , , ,

Блендер TESLA BL510BWS

TESLA
Достапност:

На Залиха!


Шифра: 1012225

Моќност: 500W
Двојни сечива
Димензии: 44×19,5×19,5cm
Гумена подлога за поголема стабилност

2.799,00 ден 3.299,00 ден

На Залиха!

Спореди

Јачина: 500 W

Капацитет 1500 ml

Сечила: 4

Гаранција: 1 година
Дизајнирана внимателно за секој детал и лесна за употреба, со делумно покриено куќиште со силикон, оваа прекрасна колекција вклучува сецко, миксер, блендер и рачен блендер. Нека ве инспирира!
МОЌНО МЕСИРАЊЕ
Сечилата од нерѓосувачки челик се поставени под совршен агол на сечење, со цел лесно да се пресечат дури и преку тврди состојки.
ЛЕСНО РАКУВАЊЕ
Чистењето сега е лесно благодарение на деловите што можат да се мијат во машина за садови. Уредот вклучува и тампер за блендер, кој се користи за туркање на состојките надолу без да мора да се отвори капакот.
УПРАВУВАЊЕ СО КАБЕЛИ
За совршен изглед на вашата кујна, каблите може удобно да се складираат веднаш под основата на уредот.


Техничка Спецификација

Бренд TESLA
Моќност 500W
Материјал на сечива Не рѓосувачки челик
Начини на сецкање Пулсивно со кратки циклуси
Капацитет на сад 1,5L
Копче за вклчување Да