Клима ST TAC-18NORDIC WIFI • MILD
, ,

Клима ST TAC-18NORDIC WIFI

SUPERIOR TECHNOLOGY
Достапност:

На Залиха!


Шифра: 1010856

Ниво на бучава: 41dB
Eнергетска класа на ладење: A++
Eнергетска класа на греење: А+
Тип на Фреон:R32
Јонизатор
Филтер за прашина
Wi-Fi

44.999,00 ден

На Залиха!

Спореди

ST TAC-18NORDIC WIFI
Superior Technology
SMART 18000 BTU ИНВЕРТЕР Климатизер со Греач на компресор
Вграден WIFI
Компресор SANYO
Ладење 5.1KW (Макс 5.9KW) и Греење 5.13KW (Макс 6.08KW)
Скриен Дисплеј
SEER за ладење 6.1
SCOP за греење: 4.0 (5.1 Warmer conditions)
Авто рестарт функција
Одвлажнување 1.5л на час
Циркулација на воздух 820 m3/h
Бучност на внатрешна единица Мин: 36dB
Макс: 56dB
Бучност на надворешна единица: 65dB
Годишна потрошувачка на ел. енергија за ладење: 293kwh
Годишна потрошувачка на ел. енергија за греење: 1435kwh
Нормална работна температура: -25 to 53 C
R32 еколошки гас
A++ енергетска класа во ладење
A+++ (Warmer conditions) енергетска класа во греење
Далечински управувач

Шифра: 1010856 Категорија: , ,

Техничка Спецификација

Бренд ST
Димензии на надворешна единица 49,5cm Х 77,7cm Х 29cm
Димензии на внатрешна единица 25cm Х 77,7cm Х 19,7cm
Eнергетска класа на ладење A++
Eнергетска класа на греење A+
Влезна моќност за ладење 1130W
Влезна моќност за греење 922W
I FEEL функција Да
Одложен режим на работа Да
Начин на контрола Далечински Управувач
Препорачана површина до 50m2
Филтер за прашина Да