Клима ST TAC-12INV32 WIFI Siberia • MILD
, ,

Клима ST TAC-12INV32 WIFI Siberia

SUPERIOR TECHNOLOGY
Достапност:

На Залиха!


Шифра: 91786

Ниво на бучава: 60dB
Eнергетска класа на ладење: A++
Eнергетска класа на греење: А+
Тип на Фреон:R32
Јонизатор

24.999,00 ден

На Залиха!

Спореди

ST TAC-12INV32 SIBERIA
Superior Technology powered by TCL
12000 BTU ИНВЕРТЕР Климатизер
Ладење 3.50KW и Греење 3.52KW
Скриен Дисплеј
SEER за ладење 6.5
SCOP за греење: 4.0
Авто рестарт функција
Одвлажнување 1.1л на час
Циркулација на воздух 550 m3/h
Бучност на внатрешна единица Мин: 32dB
Макс: 50dB
Бучност на надворешна единица: 60dB
Годишна потрошувачка на ел. енергија за ладење: 188kwh
Годишна потрошувачка на ел. енергија за греење: 840kwh
Нормална работна температура: -15 to 43 C
R32 еколошки гас
A++ енергетска класа во ладење
A+ енергетска класа во греење
Далечински управувач

Шифра: 91786 Категорија: , ,

Техничка Спецификација

Бренд ST
Димензии на надворешна единица 49,5cm Х 72cm Х 27cm
Димензии на внатрешна единица 29,5cm Х 80,2cm Х 20cm
Eнергетска класа на ладење A++
Eнергетска класа на греење A+
Влезна моќност за ладење 1050W
Влезна моќност за греење 1070W
I FEEL функција Не
Одложен режим на работа Да
Начин на контрола Далечински Управувач
Препорачана површина до 35m2
Филтер за прашина Да