Монитор SAMSUNG C24F396FHU • MILD
, ,

Монитор SAMSUNG C24F396FHU

SAMSUNG
Достапност:

На Залиха!


Шифра: 93123

Приклучоци: VGA, HDMI

8.500,00 ден

На Залиха!

Спореди

Најдлабоката крива на екранот за најдлабоко искуство при гледање
Откријте навистина извонредно доживување при гледањето со мониторот Samsung закривен подлабоко од кој било друг. Обвиткувајќи го вашето видно поле, како што е вашиот локален екран на кино iMax, екранот 1800R – со својот радиус на лак од 1800 mm за поголема кривина – создава пошироко видно поле, ја подобрува перцепцијата на длабочината и ги минимизира периферните одвлекувања за да ве вовлече подлабоко во вашата содржина . Значи, без разлика дали станува збор за онлајн филм, омилено ТВ шоу или игра со пулс, подлабокиот екран на Samsung целосно ќе ве потопи во целата ваша мултимедијална содржина.
1800R екран и режим за заштеда на очи за зголемена удобност при гледање
• Крива на екранот 1800R: поголемата кривина на екранот 1800R им овозможува на вашите очи непречено да го следат целиот екран додека одржуваат постојано растојание на гледање. Во клиничките тестови спроведени од Одделот за офталмологија на Националната универзитетска болница во Сеул, се покажа дека ова го намалува напрегањето на очите кај корисниците во споредба со гледањето монитор со рамен екран • Режим на заштеда на очи: со намалување на емисиите на сина светлина – што ја стимулира мрежницата повеќе од другите бранови должини во боја – Режимот Eye Saver го намалува заморот на очите и обезбедува поудобно доживување при гледањето • Flicker Free: технологијата Flicker Free на Samsung го минимизира треперењето на екранот што го одвлекува вниманието за да ви овозможи да работите и да играте подолго и со поголема удобност.
Супериорен квалитет на сликата со напредната технологија за прикажување на Samsung
• Најдобар сооднос на контраст во класата 3000:1: технологијата на VA панелот на Samsung обезбедува сооднос на контраст од 3000:1 што обезбедува подлабоки црни, побрилијантни бели и побогати бои за појасни, поживописни слики • Намалено истекување на светлина: технологија за заоблен дисплеј на Samsung го минимизира истекувањето на светлината од рабовите на екранот за да обезбеди поуниформа црна боја низ целата област за гледање.
Беспрекорно мазна игра со AMD FreeSync
• AMD FreeSync: со динамично синхронизирање на стапката на освежување на екранот со стапката на слики, AMD FreeSync го минимизира пелтечењето и обезбедува беспрекорно непречена игра • Режим на игра: режимот на игра веднаш ги оптимизира боите на екранот и контрастот за играње за да гарантира дека уживате во секоја сцена најдобро што може.
Супер тенок заоблен екран и стилски, современ дизајн
Супер тенок заоблен панел: со неверојатно тенок профил од 11,9 мм – тенок како хемиско пенкало – цврстиот заоблен панел е повеќе од половина тенок од претходните модели со заоблен екран.


Техничка Спецификација

Бренд SAMSUNG
Дисплеј 24″
Максимална резолуција 1920×1080 @ 144Hz
Број на пиксели 93 PPI
Ниво на контраст 3000:1
Време на реакција 4ms
Ниво на осветленост 250cd/m2