ПРОЧИСТУВАЧ НА ВОЗДУХ ROWENTA PU3040FO • MILD
, ,

ПРОЧИСТУВАЧ НА ВОЗДУХ ROWENTA PU3040FO

ROWENTA
Достапност:

На Залиха!


Шифра: 93388

Ногарки за стаблност
Капацитет:до 120 m²
Автоматско исклучување за безбедност

16.290,00 ден

На Залиха!

Спореди

ROWENTA PU3040F0
PURE AIR NANO CAPTUR
Прочистувач на воздух
Уништува 99.99% од бактериите и микрочестичките
Капацитет 300м3/ч
За простории до 120м2
Четиристепена филтрација (Предфилтер
ХЕПА филтер
антиалергсики филтер
специјален филтер)
Специјален NanoCaptur+ филтер кој врши постојано уништување на формалдехид
Контрола на квалитетот на воздухот со помош на ЛЕД индикатори
Тајмер
4 брзини на работа
Инидкатор за замена на филтер
Автоматски режим на работа – дење и ноќе
Индикатор за загаден воздух
Заштита од деца
Димензии ВxШxД 49.5x35x19.5 цм


Техничка Спецификација

Бренд ROWENTA
Моќност 65W
Начин на контрола Допир
Број на брзини 3
Капацитет на прочистување 120m³/h