Тример за брада REMINGTON MB4120 • MILD
, ,

Тример за брада REMINGTON MB4120

REMINGTON
Достапност:

На Залиха!


Шифра: 1009852

Remington Beard Boss работи со батерии (вклучени се 2 x AAA батерии), така што е подготвен за секоја прилика за средување на влакната на лицето во секое време и каде било.

2.199,00 ден

На Залиха!

Спореди

Remington Beard Boss има дизајн OptiAngle за максимална удобност, контрола и одлично ракување. Без разлика на кој начин ќе го скратите, тој се лизга по контурите на лицето без напор, што го олеснува создавањето на вашиот изглед за кратко време.

Чувајте ги влакната на лицето под контрола со единаесет претходно поставени поставки за должина што ви овозможуваат да ја прилагодите должината на сечењето на вашиот тример. Овие поставки вклучуваат 0,4mm и 1mm кога се користи само ножот, идеални за прецизно обликување и отсекување. Откако ќе го закачите чешелот, поставките се движат од 1,5 мм до 18 мм, па без оглед на вашиот стил, можете да ја најдете идеалната должина на средување за да го постигнете изгледот што го сакате.

Remington Beard Boss работи со батерии (вклучени се 2 x AAA батерии), така што е подготвен за секоја прилика за средување на влакната на лицето во секое време и каде било.