Midea FOREST SILVER Mirror Nordic + SMART MSAFCU-18HRFN8-QRD0GW-B / MOX330-18HFN8-QRD0GW • MILD
, ,

Midea FOREST SILVER Mirror Nordic + SMART MSAFCU-18HRFN8-QRD0GW-B / MOX330-18HFN8-QRD0GW

Достапност:

На Залиха!


Шифра: 1011381

53.999,00 ден

На Залиха!

Спореди

DC ИНВЕРТЕР Клима уред Сребрена боја
FullDC QUATTRO ИНВЕРТЕР SMART WIFI Клима уред СО ДВОЕН ГРЕАЧ НА КУЌИШТЕ И НА КОМПРЕСОР
18000BTU
5300W на ладење
5600W на греење
Скриен Дисплеј
WiFi ВГРАДЕН
R32 Гас
GMCC TOSHIBA компресор
Греење до минус 25 степени
Работна температура -25 до +50 степени
SEER (Ладење) 6.7
SCOP (Греење просек) 4.1
Капацитет на одвлажнување 1.5 литри
Авто рестарт функција
Тајмер
Меморија на позицијата на отворот за дување
Смарт дијагностика + детекција на течење гас
Турбо мод
A++ на ладење
А+ на греење
Идеална за простории до 45м2
Бучност на внатрешна единица 55 дб
Бучност на надворешна единица 63дб
Проток на воздух внатрешна единица 840/680/540

Шифра: 1011381 Категорија: , ,