, ,

Звучник MEDIACOM MUSICBOX 20W MPS60

Достапност:

На Залиха!


Шифра: 92881

Функции: CD, USB, AUDIO IN, BLUETOOTH, влез за микрофон
Dolby® Digital

3.999,00 ден

На Залиха!

Спореди

Уредот е опремен со повеќебоен LED систем за осветлување за секогаш да ја создаде вистинската атмосфера.
Пакетот исто така наоѓа пригоден далечински управувач за управување со сите функции.
Можете да поврзете микрофон за да ги пеете вашите омилени песни. (Микрофонот не е вклучен)
Директно се поврзува со музички инструмент (гитара, бас, тастатура, …).
Слушајте ја вашата омилена плејлиста од кој било компатибилен уред со Bluetooth (паметен телефон, компјутер или таблет).
Носете музика со себе каде и да посакате благодарение на малиот звучник.

ТЕХНИЧКИ СПЕЦИФИКАЦИИ
ОПШТО
Тип на производ: Boombox звучник – пренослив
извор на мултимедијална содржина: Host-USB, флеш мемориска картичка
Микрофон: Да

SPEAKER систем
Тип на звучник: активен
Номинална излезна моќност: 20 вати
Фреквентен одговор: 63-18000 Hz
Сооднос сигнал/шум: 60 dB
Засилувач: Интегриран
Интерфејси: Bluetooth
Опсег на пренос: 10 m
Аудио формати: WMA, MP3
Контроли: јачина на звук на микрофон, вклучување / исклучување, јачина на звук, репродукција / пауза, следна песна, претходна песна, еко
Екран: LED

ВРСКИ
Тип на конектор: Аудио-линија (мини-телефон 3,5 mm) | Микрофон (телефон 6,3мм) | USB (USB тип А 4-пински)

РАЗНО
Вклучени додатоци: далечински управувач

НАБАВКА
Напојување: Батерија

БАТЕРИЈА
Тип: Се полни
Капацитет: 4000 mAh

ДИМЕНЗИИ И ТЕЖИНА
Ширина: 38 см
Длабочина: 17 см
Висина: 19,5 см
Тежина: 2,5 кг


Техничка Спецификација

Бренд MEDIACOM
Моќност 60W
RMS Моќност 60W
Димензии 17x38x19,5cm
Батерија 4000mAh