KFC S6976 EX звучници -16422 • MILD
, ,

KFC S6976 EX звучници -16422

KENWOOD
Достапност:

На Залиха!


Шифра: 1006180

KFC-S6976EX
СЕРИЈА НА СЦЕНСКИ ЗВУК, 6″x9″ рамна монтажа со 3-насочен систем со 3 звучници
Високо издржлива магнетна намотка
Троен систем на звучници
Вклучена решетка

4.499,00 ден

На Залиха!

Спореди

KFC-S6976EX
СЕРИЈА НА СЦЕНСКИ ЗВУК, 6″x9″ рамна монтажа со 3-насочен систем со 3 звучници.
СЦЕНСКА ЗВУЧНА СЕРИЈА
Flush Mount звучник
3-насочен систем со 3 звучници
6″ x 9″ полипропиленски конус за вуфер
Коло со магнет со тешки вуфери
50мм високотонец и 12мм супер високотонец
Подобрувач на звучно поле на високотонецот и електродинамички драјвер
Врвна моќност од 500 W
Моќност од 80W RMS
Вклучена скара за звучници


Техничка Спецификација

Бренд KENWOOD
Димензии 6″ x 9″
Моќност 500W
RMS Моќност 80W
Дијаметар на купола на високотонец | супер високотонец 50mm | 12mm