Звучници KFC S1766 -16441 • MILD
, ,

Звучници KFC S1766 -16441

KENWOOD
Достапност:

На Залиха!


Шифра: 1006176

Високо издржлива магнетна намотка
Двоен систем на звучници
Вклучена решетка

3.499,00 ден

На Залиха!

Спореди

ЗВУЧНИЦИ ЗА АВТОМОБИЛ
МОЌНОСТ – 300 W / 30 W
ПОЛИПРОПИЛЕНСКА МЕМБРАНА
ДИМЕНЗИЈА – 170 MM – РАДИУС
25ММ БАЛАНСИРАН ТВИТЕР
ФРЕКВЕНТЕН РАСПОН – 35 HZ ~ 22000 HZ


Техничка Спецификација

Бренд KENWOOD
Дијаметар 17cm
Моќност 300W
RMS Моќност 30W