Звучници KFC S1756 -16461 • MILD
, ,

Звучници KFC S1756 -16461

KENWOOD
Достапност:

На Залиха!


Шифра: 1006175

СЕРИЈА НА СЦЕНСКИ ЗВУК, Систем на звучници со двоконус со рамна монтажа од 17 см
Високо издржлива магнетна намотка
Двоен систем на звучници

2.999,00 ден

На Залиха!

Спореди

СЕРИЈА НА СЦЕНСКИ ЗВУК, Систем на звучници со двоконус со рамна монтажа од 17 см

СЦЕНСКА ЗВУЧНА СЕРИЈА
Flush Mount звучник
Вуфер конус од полипропилен од 17 cm
Коло со магнет со тешки вуфери
Систем за звучници со двоен конус
Врвна моќност од 250 W
Моќност од 30W RMS


Техничка Спецификација

Бренд KENWOOD
Дијаметар 17cm
Моќност 250W
RMS Моќност 30W