Звучници KFC-S1056 -16437 • MILD
, ,

Звучници KFC-S1056 -16437

KENWOOD
Достапност:

На Залиха!


Шифра: 1006170

KFC-S1056
СЕРИЈА НА СЦЕНСКИ ЗВУК, Систем на звучници со двоконус со рамна монтажа од 10 см
Високо издржлива магнетна намотка
Двоен систем на звучници

1.700,00 ден

На Залиха!

Спореди

KFC-S1056
СЕРИЈА НА СЦЕНСКИ ЗВУК, Систем на звучници со двоконус со рамна монтажа од 10 см
СЦЕНСКА ЗВУЧНА СЕРИЈА
Flush Mount звучник
Конус за вуфер од полипропилен од 10 cm
Коло со магнет со тешки вуфери
Систем за звучници со двоен конус
Врвна моќност од 220 W
Моќност од 21 W RMS


Техничка Спецификација

Бренд KENWOOD
Дијаметар 10cm
Моќност 220W
RMS Моќност 21W