Звучник KFC-M6944A -16364 • MILD
, ,

Звучник KFC-M6944A -16364

KENWOOD
Достапност:

На Залиха!


Шифра: 1006181

Високо издржлива магнетна намотка
Троен систем на звучници
Вклучена решетка

4.999,00 ден

На Залиха!

Спореди

KFC-M6944A
Дополнителни слики
KFC-M6944A
6×9″, 4-насочен систем на звучници со рамна монтажа.
4-насочен систем со 4 звучници
6″x9″ П.П. Конус на вуфер за инјектирање со шема на квадратна низа
Систем за директен звук под агол од 5°
460W максимална влезна моќност
70 мм среден опсег
Твитер од 20 мм
Супер високотонец од 12 мм
се испорачува со пар скари и кабел за звучници.


Техничка Спецификација

Бренд KENWOOD
Димензии 6″x9″
Моќност 460W
Димензии на високотонец | супер високотонец 20mm | 12mm