KENWOOD KFC E1354 Звучник за кола • MILD
, ,

KENWOOD KFC E1354 Звучник за кола

KENWOOD
Достапност:

На Залиха!


Шифра: 92462

KFC-E1354
13cm, Систем на звучници со рамна монтажа со двоен конус
Високо издржлива магнетна намотка
Двоен систем на звучници
Вклучена решетка

1.999,00 ден

На Залиха!

Спореди

KFC-E1354
13cm, Систем на звучници со рамна монтажа со двоен конус.
Клучни карактеристики
Двоен конусен систем на звучници
Вуфер со вбризгување од 130 mm P.P.Cone
Врвна влезна моќност од 140 W
Карактеристики на звучникот
Систем на звучници Систем на звучници со двоен конус
Тип на звучник Коаксијален
Врвна влезна моќност 140W
Номинална влезна моќност 28W
Големина на звучник 130 mm
Дизајн за вбризгување на конус на звучник P.P.Cone
Тип на магнет Ферит
Терминали Тип на слајд
Можност за инсталација Врата/задна палуба.


Техничка Спецификација

Бренд KENWOOD
Дијаметар 13cm
Моќност 260W
RMS Моќност 28W