Клима уред HISENSE KB70BT1EG/KB70BT1EW • MILD
, ,

Клима уред HISENSE KB70BT1EG/KB70BT1EW

HISENSE
Достапност:

На Залиха!


Шифра: 1003996

Ниво на бучава: 45dB
Eнергетска класа на ладење: A++
Eнергетска класа на греење: А+
Тип на Фреон:R32
Јонизатор
Филтер за прашина

Silky cool, Cool Boost

60.990,00 ден

На Залиха!

Спореди

Hisense Wings Pro KB70BT1EG/KB70BT1EW
SMART Инвертер клима уред со ГРЕАЧ НА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА
WINGS серија
GMCC TOSHIBA компресор
Скриен ЛЕД Дисплеј
WiFi ВКЛУЧЕН + Паметна гласовна контрола
24000BTU
Капацитет на ладење 6.5KW
Капацитет на греење 7.1KW
SEER 6.2 kWh
SCOP 4.0 kWh
EER на ладење 3.15 kWh
COP на греење 3.3 kWh
ДИГИТАЛЕН КОМПРЕСОР МОТОР
HI-NANO е вид на ефикасна јонска технологија што генерира 1 милион јони/см3 може ефикасно да го спречи коронавирусот (SARS-CoV-2) за 93.54% во затворен простор во рок од два часа
4во1 филтер + Активен јаглен филтер
Двоен одвод на кондензаторот
Отпорност на мувла
Капацитет на одвлажнување 2.2л/ч
I-feel функција која ја мери температурата што треба да се постигне онаму каде што е далечинксиот управувач
Заштита од ладен воздух
Турбо функција
Функција за автоматско рестартирање
Проток на воздух 1100cbm3/h
4D Auto swing
Super cooling ладење
Тајмер 24 часа
Ноќен режим на работа
Sleep функција
Работна температура греење -20/+24
Работна температура ладење -15/+43
Бучност внатрешна единица макс. 46 dB
Тип на гас R32
Енергетска класа А++ на ладење/А+ на греење
Димензии внатрешна единица 1039x325x237 мм
Димензии надворешна единица 860x667x310 мм

Шифра: 1003996 Категорија: , ,

Техничка Спецификација

Бренд HISENSE
Димензии на надворешна единица 73,5cm Х 82,5cm Х 30cm
Димензии на внатрешна единица 29,5cm Х 99cm Х 26,3cm
Eнергетска класа на ладење A++
Eнергетска класа на греење A+
Влезна моќност за ладење 2060W
Влезна моќност за греење 2150W
I FEEL функција Да
Одложен режим на работа Да
Начин на контрола Далечински Управувач
Препорачана површина до 70m2
Филтер за прашина Да