Клима уред HISENSE KB35YR3EG/KB35YR3EW • MILD
-18%
, ,

Клима уред HISENSE KB35YR3EG/KB35YR3EW

HISENSE
Достапност:

На Залиха!


Шифра: 1003801

Ниво на бучава: 52dB
Eнергетска класа на ладење: A++
Eнергетска класа на греење: А+
Тип на Фреон:R32
Јонизатор
Филтер за прашина
Wi-Fi

26.990,00 ден 32.990,00 ден

На Залиха!

Спореди

ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦАНАДВОРЕШНА ЕДИНИЦАСПЕЦИФИКАЦИЈА
Hisense Wings PRO – Внатрешна единица (KB35YR3EG-W)

-Разладна моќност: 3.400 W
-Грејна моќност: 3.800 W
-Автоматско работење
-Турбо функција
-Заштита од ладен воздух
-Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј
-Работна температура во режим на греење: -20/24
-Опсег на работна температура во режим на ладење: -15/43
-Интегрирана WI-FI конзола

Шифра: 1003801 Категорија: , ,

 

Техничка Спецификација

Бренд HISENSE
Димензии на надворешна единица 49,8cm Х 77,7cm Х 29cm
Димензии на внатрешна единица 25cm Х 77,7cm Х 20cm
Eнергетска класа на ладење A++
Eнергетска класа на греење A+
Влезна моќност за ладење 1140W
Влезна моќност за греење 1050W
I FEEL функција Да
Одложен режим на работа Да
Начин на контрола Далечински Управувач
Препорачана површина до 50m2
Филтер за прашина Да