Клима HISENSE CA50XS1AG/CA50XS1AW • MILD
, ,

Клима HISENSE CA50XS1AG/CA50XS1AW

HISENSE
Достапност:

На Залиха!


Шифра: 1003799

Eнергетска класа на ладење: A++
Eнергетска класа на греење: А+
Тип на Фреон:R32
Јонизатор
Филтер за прашина

44.999,00 ден

На Залиха!

Easy Smart
SMART Инвертер клима уред
GMCC Toshiba компресор
Скриен ЛЕД Дисплеј
WiFi ВКЛУЧЕН
18000BTU
Капацитет на ладење 5KW
Капацитет на греење 5.6KW
SEER 6.1 kWh
SCOP 4.0 kWh
ДИГИТАЛЕН КОМПРЕСОР МОТОР
Активен јаглен филтер
Капацитет на одвлажнување 2л/ч
Проток на воздух 880cbm3/h
4D Auto swing
Turbo cooling ладење
Тајмер 24 часа
Sleep функција
Самодијагностика
Работна температура греење -20/+24
Работна температура ладење -15/+43
Бучност внатрешна единица 56 dB
Бучност надворешна единица 62 dB
Тип на гас R32
Енергетска класа А++ на ладење/А+ на греење
Димензии внатрешна единица 890×300×223 мм
Димензии надворешна единица 810x585x280 мм

Шифра: 1003799 Категорија: , ,

 

Техничка Спецификација

I Feel функцијаДа

Бренд HISENSE
Димензии на надворешна единица 30cm Х 81cm Х 28cm
Димензии на внатрешна единица 30cm Х 89cm Х 21cm
Eнергетска класа на ладење A++
Eнергетска класа на греење A+
Влезна моќност за ладење 1540W
Влезна моќност за греење 1550W
Одложен режим на работа Да
Ниво на Бучава 56dB
Препорачана површина до 55m2
Начин на контрола Далечински Управувач + Wi-Fi
Филтер за прашина Да