Машина за перње GORENJE WNEI94ADS • MILD
, ,

Машина за перње GORENJE WNEI94ADS

GORENJE
Достапност:

На Залиха!


Шифра: 1012051

Енергетска класа:A+++
Капацитет:9kg
Вртежи:1400 врт./min
Програми:16
Димензии:85x60x61cm

30.990,00 ден

На Залиха!

Спореди

Енергетска класа: A+++
Мотор: Инвертер PowerDrive
Капацитет за перење: 9 kg
Волумен на барабанот: 64 l
Број на програми: 16
WaveActive барабан
Број на вртежи: 1400 rpm
Заштита од прелевање
Заклучување за заштита од деца
Звучен сигнал/Сензори
Вид на дисплеј: ЛЕД
Копче за почеток: Старт/Пауза
Функција на пареа
Ниво на бучност при перење 54dB
Ниво на бучност при центрифугирање 75dB
Проценета годишна потрошувачка на водa: 10654 l
Потрошувачка на електрична енергија по циклус: 1.1 kWh
Проценета годишна потрошувачка на вода: 214 kWh
Тежина: 75.5 kg
Димензии (ШхВхД): 60 x 85 x 61 cm

Техничка Спецификација

Бренд GORENJE
Висина 85cm
Ширина 60cm
Длабочина 61cm
Енгергетска Класа A+++
Вртежи 1400 врт./min
Програми 16
Дисплеј Дигитален дисплеј
Времен Режим Опција за одложен почеток
Ниво на бучава 54dB