МАШИНА ЗА ПЕРЕЊЕ АЛИШТА GORENJE WNEI 84AS • MILD
-10%
, ,

МАШИНА ЗА ПЕРЕЊЕ АЛИШТА GORENJE WNEI 84AS

GORENJE
Достапност:

На Залиха!


Шифра: 1012416

Енергетска класа:A+++
Капацитет:8kg
Вртежи:1400 врт./min
Програми:16
Димензии:85x60x55cm

25.999,00 ден 28.999,00 ден

На Залиха!

Спореди

Енергетска класа: A+++
Мотор: Инвертер PowerDrive
Капацитет за перење: 8 kg
Волумен на барабанот: 54 l
Број на програми: 16
WaveActive барабан
Број на вртежи: 1400 rpm
Заштита од прелевање
Заклучување за заштита од деца
Звучен сигнал/Сензори
Вид на дисплеј: ЛЕД
Копче за почеток: Старт/Пауза
Функција на пареа
Ниво на бучност при перење 53 dB
Ниво на бучност при центрифугирање 74 dB
Проценета годишна потрошувачка на водa: 10309 l
Потрошувачка на електрична енергија по циклус: 0.9 kWh
Проценета годишна потрошувачка на вода: 185 kWh
Тежина: 64.8 kg
Димензии (ШхВхД): 60 x 85 x 54.5 cm


Техничка Спецификација

Бренд GORENJE
Висина 85cm
Ширина 60cm
Длабочина 54,5cm
Енгергетска Класа B/td>
Вртежи 1400 врт./min
Програми 16
Дисплеј Дигитален дисплеј
Времен Режим Опција за одложен почеток
Ниво на бучава 76dB