Аспиратор GORENJE WHU 629 EW/S • MILD
, ,

Аспиратор GORENJE WHU 629 EW/S

GORENJE
Достапност:

На Залиха!


Шифра: 90975

Влечна сила 200 m³/h
Димензии (ШxВxД): 59,6 × 12,5 × 46,8 cm
Механичко управување
Боја : Бела

4.590,00 ден

На Залиха!

Спореди

Аспиратор за под елемент
Издувно и проточно
Енергетска класа: B
Материјал на куќиште/декоративен оџак: Алуминиум и стакло
Боја на куќиште/декоративен оџак: Бела
Енергетска класа на осветлувањето: B
Енергетска класа на филтерот за маснотии: C
Енергетска класа на проток на воздух: E
Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 200 m³/h
Максимален проток на воздух при проточно функционирање: 60 m³/h
Пречник на одводното црево: 12 cm
Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 1:
108 m³/h
Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 2:
159 m³/h
Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 3:
200 m³/h
Механичко управување
Број на степени на вентилаторот: 3
Копче за уклучување/исклучување на светлото
Осветлување: 1
Моќност на осветлување: 4 W
Филтер за маснотии: Синтетички филтер за маснотии (не се мие)
Јаглен филтер: 784407
Број на филтри: 1
Филтер за маснотии кој се мие
Број на мотори: 1
Максимална бучавост: 64 dB(A)re1pW
Висина: 125 mm
Годишна потрошувачка на енергија: 29,1 kWh
Димензии (ШxВxД): 59,6 × 12,5 × 46,8 cm
Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64,6 × 17,8 × 52,4 cm
Нето тежина на апаратот: 4,8 kg
Бруто тежина на апаратот: 5,49 kg
Приклучна моќ: 49 W
Осигурувач: 10 A

 

Техничка Спецификација

Бренд GORENJE
Ширина 59,6cm
Должина 46,8cm
Висина 12,5cm
Моќност 45W
Дијаметар на излез 12,5cm
Начин на контрола Механички