Аспиратор GORENJE WHI649EXBG • MILD
, ,

Аспиратор GORENJE WHI649EXBG

GORENJE
Достапност:

На Залиха!


Шифра: 93075

Максимален проток на воздух: 608 m³/h
Управување: Контроли на допир
Максимална бучавост: 63 dB(A)re1pW
Енергетска класа: B
Gorenje Essential линија
Димензии (ШxВxД): 60 × 38 × 33,5 cm

15.999,00 ден

На Залиха!

Спореди

Самостоен ѕиден кујнски аспиратор
Издувно и проточно
Енергетска класа: B
Енергетска класа на осветлувањето: A
Енергетска класа на филтерот за маснотии: C
Енергетска класа на проток на воздух: B
Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 608 m³/h
Максимален проток на воздух при проточно функционирање: 374 m³/h
Пречник на одводното црево: 15 c
Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 1: 367 m³/h
Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 2: 447 m³/h
Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 3: 608 m³/h
Електронско управување
Управување: Контроли на допир
Број на степени на вентилаторот: 3
Тип на осветлување: ЛЕД лента
Копче за уклучување/исклучување на светлото
Осветлување: 1
Моќност на осветлување: 3 W
Висина: 380 mm
Филтер за маснотии: Алуминиумски филтер со полиуретанска пена
Јаглен филтер: 808996
Код на рециркулирачкиот сет: 735631
Број на мотори: 1
Клапна за неповратен проток на воздухот: 150 mm
Максимална бучавост: 63 dB(A)re1pW
Минимална висина на декоративниот оџак: 575 mm
Максимална висина на декоративниот оџак: 705 mm
Годишна потрошувачка на енергија: 59,2 kWh
Димензии (ШxВxД): 60 × 38 × 33,5 cm
Димензии на амбалажата (ШxВxД): 66 × 54,5 × 39,5 cm
Нето тежина на апаратот: 12,5 kg
Бруто тежина на апаратот: 15,8 kg
Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,63 W

Шифра: 93075 Категорија: , ,

Техничка Спецификација

Бренд GORENJE
Ширина 60cm
Должина 38cm
Длабочина 33,5cm
Висина мах.70,5cm х мин.57,5cm
Моќност 180W
Дијаметар на излез 15cm
Начин на контрола Допир
Ниво на Бучава 63dB