Машина за перње и сушење Gorenje WD10514S • MILD
, ,

Машина за перње и сушење Gorenje WD10514S

Достапност:

Продадено


Шифра: 92229

Машина за перење и сушење алишта
Капацитет на перење 10кг
Капацитет на сушење 6кг
1400 вртежи
ЛЕД Дисплеј
Инвертер мотор
15 програми
Програм против алергии
Брзо сушење
Предперење
Можност за перење без центрифуга
Одложен старт
SteamTech третман со пареа
Пумпа СТОП
Заштита од прелевање
Заштита од деца
Електронско заклучување на вратата
Када од Carbotech
Бучност 63dB
Димензии (ШxВxД): 59.5 × 84.5 × 61 cm
А енергетска класа

39.990,00 ден

Продадено

Спореди

Инвертер PowerDrive мотор

Број на вртежи на центрифугата: 1.400 rpm

Капацитет за перење: 10 kg

Капацитет на сушење: 1-6 kg

Полнење: Врата на предната страна

Волумен на барабанот: 66 l

Агол на отвoрање на вратата: 140 °

Ладна вода

Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј

Регулирање на температурата

Ладно перење: Копче

Звучен сигнал

15 програми

Основни програми: Памук, Волна, Микс програма

Специјални програми: Програма против алергии (AllergyCare) / Кошули

Брзо сушење

Предперење

Можност за перење без центрифуга

Регулирање на температурата

Одложен старт