Бојлер GORENJE TGR 80 NG • MILD
, ,

Бојлер GORENJE TGR 80 NG

GORENJE
Достапност:

На Залиха!


Шифра: 91260

Моќност: 2000W
Капацитет: 73L
Греач: Бакарен

9.490,00 ден

На Залиха!

Спореди

Тип: Бојлер под притисок
Деклариран профил за употреба: М
Енергетска класа: C
Енергетска ефикасност на загревање на водата nwh: 36 %
Потрошувачка на енергија kWh/24h: 6,7 kWh
Прилагодување на температурата на термостатот: Eco
Функција EcoSmart: 0
Волумен: 73 l
Број на одводни места: 2 или повеќе
Начин на монтажа: Вертикално на ѕид
Приклучоци на водоводна мрежа: Г 1/2
Работен притисок: 6 bar
Материјал на котелот: Челичен емајлиран лим
Заштитна анода: Магнезиум
Регулација на температурата: Електромеханичка
Термометар: Биметален
Заштита од замрзнување: Да
Индикатор за работа на електричниот грејач: Да
Број на грејачи: 1
Приклучна моќност: 2.000 W
Приклучна моќ(V): 230 V
Номинален напон: 8,7 A
Температурни загуби (kWh/24) – вертикална монтажа: 1,32 kWh/24
Димензии (ШxВxД): 45,4 × 79 × 46,1 cm
Димензии на амбалажата (ШxВxД): 48,8 × 80 × 49,8 cm
Нето тежина на апаратот: 27 kg
Бруто тежина на апаратот: 29 kg

Шифра: 91260 Категорија: , ,

Техничка Спецификација

Бренд GORENJE
Капацитет 73L
Моќност 2000W
Оперативен притисок 6 BAR
Димензии 45,4cm × 79cm × 46,1 cm
Начин на контрола Механички