Бојлер GORENJE TG 80 NG • MILD
, ,

Бојлер GORENJE TG 80 NG

GORENJE
Достапност:

На Залиха!


Шифра: 91252

Моќност: 2000W
Капацитет: 73L
Греач: Бакарен
Тип на апарат
Електричен бојлер
Начин на монтажа
Вертикална монтажа на ѕид
Тип
Под притисок
Енергетска класа
C
Материјал на котелот
Челичен емајлиран лим
Термостат
Капиларен
Тип на грејач
Електричен потопен грејач

9.990,00 ден

На Залиха!

Спореди

Електричен бојлер · TG80NG
Волумен: 73 l, Начин на монтажа: Вертикална монтажа на ѕид, Ширина: 454 mm, Висина: 781 mm, Длабочина: 461 mm
ВИСОКОКВАЛИТЕТНАТА ИЗОЛАЦИЈА
Висококвалитетната и еколошка топлинска изолација обезбедува најекономична потрошувачка на енергија и минимална загуба на топлина.
Бакарниот електричен потопен грејач кој е во директен контакт со вода обезбедува силна отпорност на корозија и долг работен век.

Шифра: 91252 Категорија: , ,

Техничка Спецификација

Бренд GORENJE
Капацитет 73L
Моќност 2000W
Оперативен притисок 6 BAR
Димензии 45,4cm x 78,1cm x 46,1 cm
Начин на контрола Механички