Тостер GORENJE T 850 BK • MILD
, , , ,

Тостер GORENJE T 850 BK

GORENJE
Достапност:

На Залиха!


Шифра: 91357

Моќност: 850W
Заштита од прегревање
Индикатор за вклучен греач
Функција за одмрзнување и загревање

2.190,00 ден

На Залиха!

Спореди

Тостер · T850BK
Моќност на грејачот: 720 – 850 W, Број на степени на загревање: 7, Термостат, Автоматско исфрлање.
САД ЗА ТРОШКИ ШТО СЕ ИЗВЛЕКУВА
Секогаш мирисот на свежо препечен леб
Тајната на добриот тост лежи во одржувањето на тостерот чист. Редовно празнете го садот со трошките, а единствениот мирис што ќе се шири низ вашата кујна ќе биде мирисот на свежо препечен леб.
Доведено до совршенство

Одмрзнете го лебот за тост директно од замрзнувачот или повторно загрејте го веќе потпечениот леб за да ја добиете онаа топла површина за лесно мачкање на путерот.
Направете тост по ваш вкус

Со 7 нивоа на печење, овој тостер ќе го испече вашиот тост онака како што вие сакате. Содржи и функција за претходно загревање и одмрзнување: претходно загревање за загревање тост или парчиња леб и одмрзнување за одмрзнување замрзнати парчиња леб што штотуку сте ги извадиле од замрзнувачот. За да престанете веднаш, само притиснете го копчето за откажување. Вашиот тост ќе биде фино и еднакво печен.
Нема да се изгорите

Деца во кујна? Дали самите подготвуваат појадок? Не грижете се бидејќи тостерите на Gorenje имаат специјално куќиште кое останува ладно однадвор.

 

Техничка Спецификација

Бренд GORENJE
Моќност 800W
Автоматски термостат Да
Нивоа на температури 7
Заштита од прегревање Да
Димензии 18×30,x16,7cm