Парен генератор GORENJE SGH 2400BB • MILD
, , ,

Парен генератор GORENJE SGH 2400BB

Достапност:

На Залиха!


Шифра: 93028

Моќност на грејачот: 2400 W
Сад за вода: 1.7 l
Индикатор на температура
Подлога на пеглата: Керамика

9.199,00 ден

На Залиха!

Спореди

Моќност на грејачот: 2.400 W
Систем против создавање на бигор
Систем против прокапување
Функција самочистење
Вертикално пеглање за осетливи алишта
Можност за суво пеглање
Пеглање со сува пареа
ECO програма
Систем за испуштање на пареата
Напредна пумпа
Нивоа на моќност: 2
Индикатор на температура
Постојана пареа: 120 g/min
Ударна пареа: 600 g/min
Фин врв за прецизно пеглање
Прегледен ЛЕД дисплеј
Простор за сместување на кабелот
Индикатор за тврдост на водата
Индикатор за ниско ниво на вода
Долевање на вода во текот на пеглањето
Практичен, широк отвор со капак
Отстранлив резервоар за вода за едноставно одржување
Ергономски дизајн
Гумени ногарки за стабилност
Автоматско исклучување за дополнителна сигурност
Безбедно пеглање
Волумен на резервоарот за вода: 1,70 l
Притисок на пареата: 7,5 bar
Куќиште: Пластика + метал
Должина на приклучен кабел: 1,9 m
Димензии (ШxВxД): 44 × 28 × 29 cm
Димензии на амбалажата (ШxВxД): 47,4 × 32 × 29,4 cm
Нето тежина на апаратот: 4,5 kg
Бруто тежина на апаратот: 6,5 kg
Приклучна моќ: 2.400 W