, ,

Фрижидер GORENJE R619FEW5

GORENJE
Достапност:

Продадено


Шифра: 1012048

Gorenje R619FEW5
Фрижидер без внатрешна комора
Бела боја
Метална рачка на врата
IonAir: Воздушен јонизатор во фрижидерот соDynamiCooling ладење
Електронско управување
Автоматско одмрзнувањe
Брзо ладење
Slot-in: Можност за поставување на апаратот во кујнски простор од 60 cm
LED осветлување на кровот
Сад за шишиња на вратата
CrispZone фиока со HumidityControl
FreshZone – Свежо како од градина
SimpleSlide полици подесиви полици
Енергетска класа: A+
Нето капацитет: 398 Литри
Димензии (Ш x В x Д): 60 x 185 x 66.3 cm

28.999,00 ден

Продадено

Спореди

Енергетска класа: A+
Врата: Емајлиран челик
Боја: Бела
Боја на апаратот: Бела
Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата
Ногарки: 2
Прилагодливи ногарки: 2
Slot-in: Можност за поставување на апаратот во кујнски отвор широк 60cm
Климатска класа: SN, N, ST
1 компресор
Вкупен бруто/нето капацитет: 400 / 398 l
Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 400 / 398 l
Електронско управување
Ладење со помош на вентилатор
Брзо ладење
Штедлива програма (EcoMode)
7 стаклени полици
Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња со држач, Сад за шишиња без држач
Полици на вратата на ладилникот: 3 полици на вратата
Фиока за зеленчук: 2 фиоки за овошје
Флексибилен сад за јајца (8×)
Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,40 kWh
Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 145 kWh
Бучност: 38 dB(A)re1pW
Димензии (ШxВxД): 59,5 × 185 × 66,3 cm
Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 191 × 77,5 cm
Нето тежина на апаратот: 60 kg
Бруто тежина на апаратот: 62 kg
Приклучна моќ: 45 W
Осигурувач: 10 A

Шифра: 1012048 Категорија: , ,

Техничка Спецификација

Бренд GORENJE
Висина 185cm
Ширина 59,5cm
Длабочина 66,3cm
Енгергетска Класа A+
Капацитет на фрижидер 398L
Ниво на Бучава 38dB
Начин на контрола Механички
Диспанзер за вода Не
Прилагодливи полици на врата Да