Резалник GORENJE R 401 W • MILD
, , ,

Резалник GORENJE R 401 W

GORENJE
Достапност:

На Залиха!


Шифра: 91427

Кукиште од квалитетна пластика
Ножеви од не ‘рѓосувачки челик
Резач · R401W
Моќност на моторот (max): 100 W, Дебелина на сечилото (mm): 0-17

3.799,00 ден

На Залиха!

Спореди

Резач · R401W
Моќност на моторот (max): 100 W, Дебелина на сечилото (mm): 0-17
SOLINGEN НОЖ
Квалитетот на прво место
Прецизното и мазно сечење е обезбедено со висококвалитетно сечило од не’рѓосувачки челик од Solingen, светски познатиот град на сечилата.
Безбедноста на прво место

Резачот содржи безбедносен систем за лесно и безбедно сечење. За да можете да го користите, прво мора да го притиснете безбедносното копче, а потоа копчето за стартување. Кога апаратот не се користи, свртете го тркалото за прилагодување на дебелината на „0“, што е безбедна положба.

Од исклучително тенки до дебели парчиња

Брзо и лесно исечете месо, леб, овошје и зеленчук. Користете го тркалото за прилагодување на дебелината за да ги прилагодите сечилата и дебелината на делот помеѓу 0 и 15 милиметри. Висококвалитетниот Solingen нож овозможува непречено и прецизно сечење.
Купете на големо

Купувајќи поголеми парчиња или на големо, ќе заштедите пари, а сепак секогаш ќе бидете подготвени да послужите совршено исечено сирење, сувомеснати производи, леб, зеленчук или овошје. Можете да купите и свежо месо на поголеми парчиња и да исечете сè на саканата дебелина.
Секогаш подготвен

Резачот ќе ви заштеди многу време со основните кујнски задачи. Во исто време, тој едноставно се расклопува и повторно се склопува. По употреба, измијте ги деловите во млака вода или избришете го апаратот со мека крпа. Неговата компактна големина овозможува лесно складирање во секоја кујна.

 

Техничка Спецификација

Бренд GORENJE
Дебелина на рез 1-17mm
Пречник на сечиво 17cm
Моќност 110W
Индикатор за работа Да
Начин на контрола Механички
Должина на кабел 1m