Комбиниран фрижидер GORENJE NRK619DA2XL4 • MILD
, ,

Комбиниран фрижидер GORENJE NRK619DA2XL4

GORENJE
Достапност:

На Залиха!


Шифра: 1012945

Eнергетска класа:D
Димензии:186х60х59,2cm
Капацитет на фрижидер: 204L
Капацитет на замрзнувач: 96L
Ниво на бучава: 38dB

36.999,00 ден

На Залиха!

Спореди

Боја: Сива металик
Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата
Ногарки: 2
Прилагодливи ногарки: 2
Slot-in: Можност за поставување на апаратот во кујнски отвор широк 60cm
Број на ѕвездички: ****
Инвертер мотор
Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј
Аларм за отворена врата
Звучен и светлосен сигнал при превисока температура во разладниот дел: бел сигнал
NoFrost Plus
Интелигентен систем на помнење (AdaptTech ладење)
Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)
Штедлива програма (EcoMode)
ЛЕД осветлување на кровот
4 стаклени полици
Држач за шишиња
Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња со држач
Полици на вратата на ладилникот: 2 полици на вратата
Флексибилен сад за јајца (8×)
Convert FreshZone
XXL SpaceBox фиока
Простор за замрзнување: 3 фиоки
Бучност: 38 dB(A)re1pW
Димензии (ШxВxД): 60 × 185 × 59,2 cm
Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 191 × 70 cm
Нето тежина на апаратот: 59 kg
Бруто тежина на апаратот: 61 kg
Приклучна моќ: 80 W
Осигурувач: 10 A


Техничка Спецификација

Бренд GORENJE
Висина 185cm
Ширина 60cm
Длабочина 59,2cm
Енгергетска Класа D
Капацитет на фрижидер 206L
Капацитет на замрзнувач 96L
Ниво на Бучава 38dB
Начин на контрола Механички
Диспанзер за вода Не
Ледомат Не
Прилагодливи полици на врата Да