Комбиниран фрижидер GORENJE N61EA2XL4 • MILD
, ,

Комбиниран фрижидер GORENJE N61EA2XL4

GORENJE
Достапност:

На Залиха!


Шифра: 1012047

Eнергетска класа:A++
Димензии:185х54х60cm
Капацитет на фрижидер: 203L
Капацитет на замрзнувач: 99L
Ниво на бучава: 38dB

32.990,00 ден

На Залиха!

Спореди

Енергетска класа: A++
Боја: Сива металик
Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата
Ногарки: 2
Прилагодливи ногарки: 2
Slot-in: Можност за поставување на апаратот во кујнски отвор широк 60cm
Ефикасност
Вкупен бруто/нето капацитет: 320 / 302 l
Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 210 / 203 l
Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 110 / 99 l
Капацитет на замрзнување: 12 kg/24h
Издржливост при прекин на електрична енергија: 17 h
Управување
ЛЕД дисплеј
Аларм за отворена врата
Звучен и светлосен сигнал при превисока температура во разладниот
дел: бел сигнал
NoFrost Plus
Интелигентен систем на помнење (AdaptTech ладење)
Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)
Штедлива програма (EcoMode)
Опрема во фрижидерскиот дел
4 стаклени полици
Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња со држач
Полици на вратата на ладилникот: 2 полици на вратата
Флексибилен сад за јајца (8×)
SpaceBox – голема фиока за замрзнување (38 л)
Простор за замрзнување: 3 фиоки
Технички податоци
Димензии (ШxВxД): 60 × 185 × 59,2 cm
Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 191 × 70 cm
Нето тежина на апаратот: 59 kg
Бруто тежина на апаратот: 61 kg
Приклучна моќ: 70 W
Осигурувач: 10 A
Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,66 kWh
Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 240 kWh
Бучност: 38 dB(A)re1pW


Техничка Спецификација

Бренд GORENJE
Висина 185cm
Ширина 60cm
Длабочина 59,2cm
Енгергетска Класа A++
Капацитет на фрижидер 203L
Капацитет на замрзнувач 99L
Ниво на Бучава 38dB
Начин на контрола Допир
Диспанзер за вода Не
Прилагодливи полици на врата Да