Миксер GORENJE M 400ORAB • MILD
, , ,

Миксер GORENJE M 400ORAB

GORENJE
Достапност:

На Залиха!


Шифра: 93029

Моќност: 400W
Турбо Функција

2.599,00 ден

На Залиха!

Спореди

DC мотор
Овој робустен и сигурен мотор нема да ве изневери. Тој е многу високо енергетски ефикасен и дизајниран за долг животен век.
Паметно управување
На контролната табла на горниот дел од миксерот има прекинувач за вклучување/исклучување, копче за избор на брзина, копче за турбо и копче за ослободување на чукачот. Со најголема работна моќ, тие се доволно моќни за да ви ги обезбедат резултатите што ги очекувате.
Погоден за перење во машина за садови
Приборот и садот може лесно и едноставно да се мијат во машина за садови.
Повеќенаменска употреба
Рачниот миксер е опремен со високо ефикасни маталки од нерѓосувачки челик и долги куки. Заедно, тие ќе се погрижат за сите ваши потреби за мешање и печење.
Бавен почеток
Специјалната функција за бавен старт спречува прскање на состојките од садот додека ги додавате во смесата или на почетокот на работата. Брзината на ротација може полека да се зголемува според потребите на различни рецепти, од бавно мешање во јаткасти плодови или чоколадни чипови, до матење белки или шлаг со најголема брзина.

 

Техничка Спецификација

Бренд GORENJE
Број на брзини 5
Моќност 400W
Број на метални перки 2 броја
Начин на контрола Механички