Тостер GORENJE KR 1800 SDP • MILD
, , , ,

Тостер GORENJE KR 1800 SDP

GORENJE
Достапност:

На Залиха!


Шифра: 91355

Моќност: 1800W
Заштита од прегревање
Индикатор за вклучен греач
Ротирача горна плотна за 1800

4.000,00 ден

На Залиха!

Спореди

Контактен грил · KR1800SDP
Површина за печење (ШxВ): 34X23, Едноставно печење, Температурни нивоа: 4, Двострани плочи.
ПРОМЕНЛИВИ ДВОСТРАНИ ПЛОЧИ
Бескрајни можности
Двостраните променливи плочи (една со грил и една со рамна површина) ја прават оваа скара разноврсна и дава совршени резултати, без разлика каков е вашиот рецепт, од најдебелите стекови до најмекиот зеленчук. Можете да користите ребреста плоча за грил за оние совршени „ленти“ за скара или рамна плоча за јајца и палачинки.
Подгответе се да се обидете

Краткото време за готвење, силната и рамномерно распоредена топлина и директниот контакт со долната и горната плоча или грилот ја прават оваа компактна скара идеална за подготовка на храна каде што сакате да ги видите „линиите“ од скара. Опцијата да се подигне горната плоча и да се задржи во таа положба ќе се покаже многу практична кога ќе загревате расклопени топли сендвичи. Скарата може целосно да се отвори за дополнителен простор.

Континуирано одлични резултати

Опцијата за прилагодување на температура ви овозможува да наместите точна температура за совршени резултати секој пат. Температурата можете да ја изберете помеѓу четири нивоа. Кога ќе се достигне поставената температура, контролното светло се гаси. Плочите се загреваат исклучително брзо, заштедувајќи го вашето драгоцено време.
Здраво печење на скара без додавање масло

Специјалната гранитна обвивка спречува храната да се лепи на рамната плоча или на грилот, овозможувајќи здраво печење на скара без дополнителни маснотии, притоа задржувајќи ги нејзините хранливи материи, ароми и бои. Кога плочите ќе се изладат, едноставно избришете ги со памучна крпа.
Секогаш здрава и вкусна храна

На електричните скари на Gorenje можете да подготвите брзо и здраво месо, риба, зеленчук или топол сендвич. Краткото време за печење, интензивната и рамномерна топлина и директниот контакт на керамичката површина или горната и долната плоча овозможуваат сите сокови да се задржат во храната. Вашата храна ќе биде сочна и вкусна.

 

Техничка Спецификација

Бренд GORENJE
Моќност 1800W
Автоматски термостат 4
Број на температурни нивоа Да
Димензија на плотна 24x34x0,5cm
Заштита од прегревање Да