, ,

Бокал за вода GORENJE K 17 WII

GORENJE
Достапност:

На Залиха!


Шифра: 91313

Gorenje K 17 WII
Термо Бокал
Бела боја
Запремнина 1
7 л
Моќност на загревање 2.200 W
Ротација 360°
Автоматско исклучување
индикатор за вода
Филтер на одлив

1.590,00 ден

На Залиха!

Спореди

Бокал за греење вода · K17WII
1,5 литри: 1.7 l, Моќност на грејачот: 1850 – 2200 W, Регулирање на температурата: Не, Индикатор за ниско ниво на вода, Заштита од прегревање и од работа без вода за безбедна употреба и подолг век на траење на апаратот, Автоматско исклучување.

ГОЛЕМ КАПАЦИТЕТ ОД 1,7 ЛИТРИ
Врела вода за повеќе пијалаци
Капацитетот на бокалот за вода од 1,7 литри ќе ви овозможи еднаш да зовриете вода, а сите членови на семејството ќе можат истовремено да пијат топли напитоци. Совршен асистент дури и кога имате куп пријатели кои доаѓаат во посета.
Бокалите за вода на Gorenje имаат одличен систем против бигор кој лесно се отстранува и чисти. Филтерот исто така ви помага да истурите вода од котелот без капење.


Техничка Спецификација

Бренд GORENJE
Капацитет 1,7L
Моќност 2200W
Димензии 21cm × 21cm × 16cm
Начин на контрола Механички