Соковник GORENJE JC 805 EII • MILD
-12%
, , , ,

Соковник GORENJE JC 805 EII

GORENJE
Достапност:

На Залиха!


Шифра: 91387

Моќност: 800W
Гумена подлога на садот за поголема стабилност
Двојни сечива

3.699,00 ден 4.199,00 ден

На Залиха!

Спореди

Соковник · JC805EII
Број на степени на вентилаторот: 2, Лесно чистење.

ЦЕЛО ОВОШЈЕ
XL отвор и широка цевка за вметнување
Зголемете ја вашата ефикасност и ставете го чистото цело овошје и зеленчук во широката цевка. По потреба пресечете ги на половина. Едноставно додадете овошје и претворете го во сок полн со витамини.
Подобрете го вашиот имунолошки систем

Дневното консумирање на витамините e неопходно за нашето тело, особено кога нашиот имунолошки систем e подложен на различни вируси. Соковниците и цедачите на аргуми се перфектни за подготовка на витаминските пијалаци, кои се многу важни во секојдневниот живот.
Не грижете се за ништо друго освен за вкусот

Соковникот работи само ако сите делови се правилно поставени на своето место. Безбедносниот прекинувач обезбедува безбедно користење без да се грижите за стартување на моторот додека додавате состојки, го склопувате или го чистите уредот.
Лесно цедење

По употреба, полека истурете еден литар млака вода во просторот за ставање намирници додека апаратот работи. На патот до садот за сок, водата ќе го исчисти остатокот од овошје или зеленчук. По употреба, исплакнете го филтерот со вода и соодветна четка за да ги отстраните остатоците.

 

Техничка Спецификација

Бренд GORENJE
Моќност 800W
Материјал на сечива Не рѓосувачки челик
Начини на сецкање Пулсивно со кратки циклуси
Копче за вклчување Да
Капацитет на сад за отпад 1,5L