Машина за садови GORENJE GV693C61AD • MILD
, ,

Машина за садови GORENJE GV693C61AD

Достапност:

На Залиха!


Шифра: 1013948

Паметно дозирање
16 сетови
TotalDry
ConnectLife
Горна прскалка
FastEfficient за само еден час
Инвертер PowerDrive мотор
Интензивна CleanZone
Практични водилки

37.999,00 ден

На Залиха!

Спореди

Максимална температура на влезната вода: 70 °C
Тип на мотор: Инвертер мотор
Индикатор на одбраната програма
Управување: Контрола со допир (TouchControl)
ЛЕД индикатор
Сензори: Сензор за ниво на вода, Сензор за чистa вода
Температура на миење: 40, 45, 50, 55, 60, 65, 70 °C
Референтна програма: 2
16 стандардни сетови
Меморирање на сопствени програми
Автоматскa програмa
Програма SpeedWash
Автоматско отворање на вратата (TotalDry)
Функција за таблета 3 во 1
Индикатор на одбраната програма
Индикатор за завршен циклус на перење: Светлосно-звучен сигнал
Информациски прикажувач: Индикатор за преостанато време
Можност за монтажа на декоративна врата: Можност како додаток
Одложен старт 0-24 часа
Број на корпи: 3
Систем на горната корпа: Мултиклак
Нивоа на прскање: 5
Распрснувачи: 3
Самочистечки филтер
Внатрешно ЛЕД осветлување
Заштита од прелевање: Целосен AquaStop
Сервисна дијагностика
Внатрешност од не’рѓосувачки челик
Потрошувачка на вода: 9,6 l
Потрошувачка на енергија за нормалнa програмa: 0,76 kWh
Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено
домаќинство: 2.688 l
Бучност: 42 dB(A)re1pW
Регулирање на висината: 74 mm
Материјал на прскалката: Пластика
Приклучна моќ(V): 220-240 V
Димензии (ШxВxД): 59,8 × 81,6 × 55,5 cm
Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 88 × 66,5 cm
Мерки за вградување: 60 × 82 × 55,5 cm
Нето тежина на апаратот: 32,5 kg
Бруто тежина на апаратот: 34,5 kg
Приклучна моќ: 1.900 W
Осигурувач: 10 A