, ,

Машина за садови GORENJE GV620E10

GORENJE
Достапност:

На Залиха!


Шифра: 1010338

Енергетска класа:A++
Капацитет:14 сета 5 програми
Ниво на бучава:47dB
Димензии:81,5×59,8x55cm

24.990,00 ден

На Залиха!

Спореди

GORENJE GV620E10
Ефикасност
Потрошувачка на вода:11 l
Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство ;3080 l
Максимална температура на влезната вода:60 °C
Потрошувачка на енергија за нормалнa програмa:0.93 kWh
Управување
Индикатор за крај на миење
Звучен сигнал
Функција за таблета 3 во 1
Програми
Брзa програмa
Интензивно миење
Накиснување
Економична програма
1 час миење
Температура на миење (°C)/60/45/30
Kарактеристики
Број на стандардни сетови:14pcs
Систем на горната корпа
Рачно нагодување
Дополнителни можности
Програма за половично полнење
Опрема
Број на корпи:3
Повеќенаменска долна корпа
Сигурност
Заштита од прелевање
Целосен AquaStop
Внатрешност од не’рѓосувачки челик
Технички податоци
Бучност:47 dB(A)
Регулирање на висината:50 mm
Ширина:598 mm
Висина:815 mm
Длабочина:550 mm
Ширина на просторот за монтажа мин.:600 mm
Висина на просторот за монтажа мин:820 mm
Длабочина на просторот за монтажа мин.:560 mm
Ширина на спакуван производ:645 mm
Висина на спакуван производ:890 mm
Длабочина на спакуван производ:645 mm
Бруто тежина на апаратот:41 kg
Нето тежина на апаратот:34 kg

 

Техничка Спецификација

Бренд GORENJE
Висина 81,5cm
Ширина 59,8cm
Длабочина 55cm
Енгергетска Класа A++
Капацитет 14 сета
Број на програми 5
Времен режим Прилагодлив почеток на работа
Тип на Дисплеј LED
Ниво на бучава 47dB