Машина за садови GORENJE GI62040X • MILD
, ,

Машина за садови GORENJE GI62040X

GORENJE
Достапност:

На Залиха!


Шифра: 1003933

Енергетска класа: A++
Капацитет:13 сета 5 програми
Ниво на бучава:47dB
Димензии:81,5×59,6×55,8m

25.999,00 ден

На Залиха!

Спореди

Енергетска класа: A++
Максимална температура на влезната вода: 60 °C
Тип на мотор: Асинхрон еднофазен мотор
Индикатор на одбраната програма
On/Off индикатор
Температура на миење: 60, 44, 40 °C
5 програми: Брзa програмa; Интензивно миење; Економична програма;
Накиснување; Daily wash
Референтна програма: 3
13 стандардни сетови (SpaceComfort)
Функција за таблета 3 во 1
Индикатор на одбраната програма
Можност за монтажа на декоративна врата: Можност како додаток
Одложен старт 3/6/9h
Број на корпи: 2
Систем на горната корпа: Рачно нагодување
Преклопувачки носачи за чинии во долната корпа
Нивоа на прскање: 4
Распрснувачи: 2
Самочистечки филтер
Заштита од прелевање: Целосен AquaStop
Сервисна дијагностика
Внатрешност од не’рѓосувачки челик
Потрошувачка на вода: 11 l
Потрошувачка на енергија за нормалнa програмa: 0,94 kWh
Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено
домаќинство: 3.080 l
Бучност: 47 dB(A)re1pW
Регулирање на висината: 50 mm
Приклучна моќ(V): 230 V
Димензии (ШxВxД): 59,6 × 81,5 × 55,8 cm
Димензии на амбалажата (ШxВxД): 65,6 × 85,5 × 67,5 cm
Мерки за вградување: 60 × 82 × 56 cm
Нето тежина на апаратот: 36,1 kg
Бруто тежина на апаратот: 39,1 kg
Приклучна моќ: 1.850 W
Осигурувач: 10 A


Техничка Спецификација

Бренд GORENJE
Висина 81,5cm
Ширина 59,6cm
Длабочина 59cm
Енгергетска Класа A++
Капацитет 13 сета
Број на програми 5
Времен режим Прилагодлив почеток на работа
Тип на Дисплеј LED
Ниво на бучава 47dB