Електричен шпорет GORENJE GEC6A11SG • MILD
, ,

Електричен шпорет GORENJE GEC6A11SG

GORENJE
Достапност:

На Залиха!


Шифра: 1013635

Енергетска класа: А
Димензии:85х50х60cm
Енергетска класа: А
Материјал на управувачката плоча: Лакиран метал
Боја: Металик сива
Боја на рачката: Инокс
Врата: Стакло
Класична шарка на вратата
Употреблив волумен на рерната: 65 l

24.490,00 ден

На Залиха!

Спореди

Енергетска класа: А
Материјал на управувачката плоча: Лакиран метал
Боја: Металик сива
Боја на рачката: Инокс
Врата: Стакло
Класична шарка на вратата
Употреблив волумен на рерната: 65 l
Најголема употреблива површина за печење (SiperSize)
Максимална површина на тавата за печење: 1.316 cm²
HomeMade облик на рерната
Облик на копчињата: Ергономски копчиња
Стаклокерамичка плоча
4 Highlight лево напред: Дијаметар 21 cm, 2.1 kW, десно напред:
Дијаметар 14.5 cm, 1.2 kW, лево назад: Дијаметар 14.5 cm, 1.2 kW,
десно назад: Дијаметар 18 cm, 1.7 kW
Конвенционална рерна – 65 l
Начини на загревање:
Осветлување на рерната: Осветлување
Водилки на фиоката: Класични водилки на фиоката
1 длабока емајлирана тава за печење
Решетка на рерната
Водилки на извлекување
Чистење со AquaClean функција
Силвермат-емајл (SilverMatte)
Сигнализација на преостаната топлина
Двојно застаклена врата на рерната со еден дефлектор (CompactDoor)
Потрошувачка на електрична енергија: 0,78 kWh (конвенционална)
Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 60 cm
Димензии на амбалажата (ШxВxД): 67,6 × 95,2 × 71,8 cm
Нето тежина на апаратот: 39,2 kg
Бруто тежина на апаратот: 42,6 kg
Приклучна моќ: 8.400 W


Техничка Спецификација

Бренд GORENJE
Висина 85cm
Ширина 60cm
Длабочина 60cm
Енергетска Класа А
Капацитет на рерна 65L
Број на функции 6
Вкупна моќност 8400W
Начин на контрола Механички копчиња