Замрзнувач GORENJE FH301CW • MILD
, ,

Замрзнувач GORENJE FH301CW

GORENJE
Достапност:

На Залиха!


Шифра: 93251

Gorenje FH 301 CW
Хоризонтален Замрзнувач
Бела боја
Нето капацитет: 303 Литри
Голем сад за зеленчук и овошје
2 корпи
Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)
Заклучување на вратата
Електронско управување
Бучност: 39dB(A)
Енергетска класа A+
Димензии (Ш x В x Д): 108 x 85 x 74 cm

20.990,00 ден

На Залиха!

Спореди

Енергетска класа: A+
Врата: Метална врата
Шарка на вратата: Самозатварачка врата
Климатска класа: SN, N, ST, T
Ногарки: 4
1 компресор
Вкупен бруто/нето капацитет: 304 / 303 l
Издржливост при прекин на електрична енергија: 56 h
Електронско управување
Рачно одмрзнување
Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)
Простор за замрзнување: 2 корпи
Заклучување на вратата
Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,75 kWh
Бучност: 39 dB(A)re1pW
Димензии (ШxВxД): 108 × 85 × 74 cm
Димензии на амбалажата (ШxВxД): 113 × 89 × 77 cm
Нето тежина на апаратот: 43 kg
Бруто тежина на апаратот: 45,5 kg
Приклучна моќ: 75 W

 

Техничка Спецификација

Бренд GORENJE
Висина 85cm
Ширина 108cm
Длабочина 74cm
Енгергетска Класа A+
Капацитет на замрзнувач 304L
Ниво на Бучава 39dB