Апарат за кафе GORENJE ESCM15DBK • MILD
-8%
, , ,

Апарат за кафе GORENJE ESCM15DBK

GORENJE
Достапност:

На Залиха!


Шифра: 1010335

Не’рѓосувачки челик
Контролна табла со копчиња
Начин на подготовка на кафе: Мелено кафе
1,5 литри: 1,5 l
Притисок на пумпата: 15 Bar
Фреквенција: 50 Hz
Куќиште: Не’рѓосувачки челик
Боја: Инокс
Димензии (ШxВxД): 27,4 × 30 × 27,2 cm
Димензии на амбалажата (ШxВxД): 31,6 × 35 × 27 cm
Нето тежина на апаратот: 3,6 kg
Бруто тежина на апаратот: 4,4 kg
Приклучна моќ: 1.100 W

8.190,00 ден 8.890,00 ден

На Залиха!

Спореди

ПРИГОТВУВАЊЕ НА ПЕНА ОД МЛЕКО
Уживајте во богата и кремаста пена
Уживајте како свој бариста со рачно подготвување на посакуваните млечни пијалоци. Прилагодливиот механизам за подготовка на пена од млеко под висок притисок ќе ви помогне да загреете млеко и да подготвите кремаста и густа пена. Совршен за капучино со екстра богат вкус.
За максимален вкус

Подгответе го кафето како професионалец во вашиот дом. Со висок притисок од 15 бари, водата под притисок поминува веднаш низ меленото кафе, што му дава на еспресото посилна арома и побогат вкус, со совршен златен кајмак одозгора.
Вашите омилени пијалаци со допир на едно копче

Едно допирање на елегантниот ЛЦД-дисплеј ќе ви овозможи пријатна подготовка на кафе. Можете да го персонализирате го начинот на приготвување на вашето совршено кафе, додека функцијата на пареа ќе додаде дополнителен вкус кога ќе изберете да направите пена од млеко за одлично капучино.
Уникатно искуството со кафе

Потребна ви е една или две шолји кафе? Изберете претходно програмирана опција за една или две шолји или рачно персонализирајте го начинот на приготвување на вашето совршено кафе. Функцијата на пареа ќе додаде дополнителен вкус кога ќе изберете да го пенувате млекото и да направите капучино.
Практични делови што можат да се отстранат

Може да сварите неколку шолји кафе по ред без повторно да го наполните резервоарот за вода. По употреба, извадете ја рачката на инката со двоен филтер од не’рѓосувачки челик, садот за капење и резервоарот за вода и едноставно измијте ги со проточна вода.

Шифра: 1010335 Категорија: , , ,

Техничка Спецификација

Бренд GORENJE
Моќност 1100W
Начин на подготовка на кафе Мелено кафе
Капацитет на вода 1,5л
Притисок на пумпата 15 bar