Аспиратор GORENJE DF 6116 E • MILD
, ,

Аспиратор GORENJE DF 6116 E

GORENJE
Достапност:

На Залиха!


Шифра: 90974

Влечна сила 400 m³/h
Димензии (ШxВxД): 59,8 × 17,3 × 29,5 cm
Механичко управување
Боја : Сива

7.490,00 ден

На Залиха!

Спореди

Вграден кујнски аспиратор
Издувно и проточно
Енергетска класа: E
Материјал на куќиште/декоративен оџак: Инокс
Боја на куќиште/декоративен оџак: Сива
Енергетска класа на осветлувањето: E
Енергетска класа на филтерот за маснотии: E
Енергетска класа на проток на воздух: F
Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 400 m³/h
Максимален проток на воздух при проточно функционирање: 316 m³/h
Пречник на одводното црево: 120 cm
Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 1:
240 m³/h
Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 2:
328 m³/h
Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 3:
400 m³/h
Механичко управување
Управување: Преклопник
Број на степени на вентилаторот: 3
Тип на осветлување: LED
Копче за уклучување/исклучување на светлото
Осветлување: 2
Моќност на осветлување: 12 W
Филтер за маснотии: Алуминиумски филтер за маснотии
Јаглен филтер: 646780
Филтер за маснотии кој се мие
Број на мотори: 2
Максимална бучавост: 70 dB(A)re1pW
Висина: 173 mm
Годишна потрошувачка на енергија: 1.634 kWh
Димензии (ШxВxД): 59..80 × 17..30 × 29..50 cm
Димензии на амбалажата (ШxВxД): 66 × 39..50 × 22..50 cm
Нето тежина на апаратот: 83 kg
Бруто тежина на апаратот: 93 kg
Приклучна моќ: 250 W
Осигурувач: 10 A


Техничка Спецификација

Бренд GORENJE
Ширина 59,8cm
Должина 29,5cm
Висина 17,3cm
Моќност 250W
Дијаметар на излез 12,5cm
Начин на контрола Механички