Вградена рерна GORENJE BSA 6737 ORAW • MILD
, ,

Вградена рерна GORENJE BSA 6737 ORAW

GORENJE
Достапност:

На Залиха!


Шифра: 1012043

Енергетска класа: А
Димензии:59,5х59,5х56,4cm
Gorenje BSA6737 ORAW
Ora-Ito Вградна Фурна со пареа
Бела боја
Push pull копчиња
Мултифункционална рерна – 77 Литри

27.990,00 ден

На Залиха!

Спореди

Gorenje BSA6737 ORAW
Ora-Ito Вградна Фурна со пареа
Бела боја
Push pull копчиња
Мултифункционална рерна – 77 Литри
Steam assist Со додавање вода во резервоарот за вода на контролната табла
ќе имате совршена храна подготвена на пареа и крцкава кора
AirFry печење на топол воздух без потреба од масло
13 програми
Пица функција
Телескопски водилки
EcoClean емајл во внатрешноста на рерната
Frozen Bake програма совршен избор за сите замрзнати јадења и претходно подготвени оброци
Gentle Bake за супер сочна и мека храна
конвенционално греење – горен и долен грејач
DC+ систем ефикасно ја лади надворешноста на рерната
Меко затворање и оттворање на вратата
Perfect grill за идеално печење
Самочистење со КАТАЛИЗА
Вентилатор
Перфорирана емајлирана тава овозможува зголемен проток на топол воздух + Решетка
Двојно застаклена врата на рерната
Отстранливо стакло на вратата
Енаргетска класа А
Димензии (Ш x В x Д): 595 x 595 x 564mm (60cm)


Техничка Спецификација

Бренд GORENJE
Висина 59,5cm
Ширина 59,5cm
Длабочина 56,4cm
Енергетска Класа А
Капацитет на рерна 77L
Број на функции 12
Вкупна моќност 3500W
Начин на контрола Механички копчиња