Блендер GORENJE BN 1000W NUTRITION • MILD
, , , ,

Блендер GORENJE BN 1000W NUTRITION

GORENJE
Достапност:

Продадено


Шифра: 91372

Моќност: 1000W

4.890,00 ден

Продадено

Спореди

Блендер · BN1000E
Моќност на моторот (max): 1000 W, Број на степени на вентилаторот: 2, Капацитет на садот за мешање и месење: 0.75 l
АВТОМАТСКО БЛЕНДИРАЊЕ
Совршени резултати со притиснување на едно копче
Направете смути, сечкајте ореви, мраз користејќи ја функцијата за автоматско блендирање со притискање само на едно копче. Блендирањето ќе трае додека се постигне совршен резултат и автоматски ќе се исклучи. Уживајте во целото искуство!
Направено за екстракција на хранливи материи

Конкавно-конвексната форма може да спречи остриот раб да стане тап или превртен. Со уникатната врвна моќ и дизајнот со повеќекратно влијание, ова сечило ќе го подобри отстранувањето на хранливите материи на најефикасен начин. Брзото вртење на сечилото со 6 точки ќе изврши притисок врз течноста при ротирање, честичките во течноста ќе течат низ дупката на сечилото, за време на овој процес и ќе бидат погодени, а потоа повторно скршени. Резултатот? Најздравиот блендиран оброк!
Работи на 23.000 вртежи во минута

Моќниот мотор од 1.000 W произведува 23.000 вртежи во минута, што ви дава навистина доволно моќ за оптимални резултати. Во комбинација со напредниот систем на сечилата, лесно ги спојува овошјето, зеленчукот, јаткастите плодови, житариците, па дури и мразот во свиленкасто мазна текстура. Ефикасно и безбедно.
Чистење без мака

Едноставно ставете ги бокалите и капаците во машина за миење садови и исплакнете. Лесно извртување на сечилото за екстрактор исплакнете со сапун и вода. Сите ние ќе бидеме исчистени за кратко време и без никакви проблеми.
Секогаш на место

За цврсто држење на таков моќен апарат потребна е добра архитектонска форма и гумени стапала на дното за да бидете сигурни дека апаратот не се поместува за време на работата или при отстранување на бокалот.
Од овошје до зеленчук

Блендерите имаат висококвалитетни, остри и силни сечила, така што може да се користат за мешање на сите видови овошје, зеленчук или месо. Со посебни екстензии, тие лесно можат да го скршат мразот и да ги мелат тврдите намирници како оревите или кафето.


Техничка Спецификација

Бренд GORENJE
Број на брзини 2
Моќност 1000W
Број на метални перки 6 броја
Начин на контрола Механички