Вградена микробранова печка GORENJE BM251SG2WG • MILD
, ,

Вградена микробранова печка GORENJE BM251SG2WG

GORENJE
Достапност:

На Залиха!


Шифра: 1012228

Димензии:38,8х59,5х40cm
Капацитет на рерната:25L
5 нивоа на моќност
Стаклен сад за вртење на храната 31,5cm

20.999,00 ден

На Залиха!

Спореди

Микробранова печка со грејач на скара · BM251SG2WG
Начин на контрола: електронски, функција паметен екран, готвење на повеќе нивоа, инфрацрвен грејач: 1, тип на конструкција: вграден, ширина на производот: 595 mm, висина на производот: 388 mm
AQUACLEAN
Автоматско чистење без детергенти
Внатрешноста на микробрановата печка може да се исчисти со ставање огноотпорен или земјен сад со вода внатре и со активирање на програмата AquaClean. Создадената пареа ќе ја омекне секоја дамка на ѕидовите на рерната. На крајот од програмата, едноставно исчистете ја рерната со влажна крпа.
Програми за прилики кога не знаете како

Автоматските поставки овозможуваат полесно печење на некои видови храна како пуканки, пилешки медалјони, пица, тестенини итн. Треба само да го изберете типот на храна и да ја внесете тежината, а рерната автоматски ќе ги приспособи моќноста и времетраењето на готвењето.
Секогаш безбеден

Рерната може лесно да се заклучи за да се спречи употребата без надзор.
Внатрешност од нерѓосувачки челик за одлични резултати

Внатрешноста на микробрановата печка е изработена од нерѓосувачки челик, што придонесува за одлични кулинарски резултати. Нерѓосувачкиот челик ја подобрува циркулацијата на микробрановите во отворот на рерната и значително го олеснува чистењето.
Микробранови поврзани со скара

Комбинирајте ги предностите на микробранова печка и скара и искусете сосема нова димензија на печење. Ќе бидете импресионирани од побрзото варење на помали парчиња месо, пица и други јадења кои треба да се зготват за да бидат совршено крцкави.
Секогаш потполно безбеден

Безбедносниот прекинувач ќе осигури дека микробрановата печка е совршено безбедна. Автоматски ја прекинува програмата ако вратата на рерната се отвори за време на истата.

Техничка Спецификација

Бренд GORENJE
Висина 38,8cm
Ширина 59,5cm
Длабочина 40cm
Енгергетска Класа A
Програма за скара Да
Звучен сигнал за крај Да
Излезна моќност 900W
Начин на контрола Допир