Микробранова вградена печка GORENJE BM251SG2BG • MILD
, ,

Микробранова вградена печка GORENJE BM251SG2BG

GORENJE
Достапност:

На Залиха!


Шифра: 1012227

Димензии:38,8х59,5х40,1cm
Капацитет на рерната:25L
5 нивоа на моќност
Стаклен сад за вртење на храната 24,5cm

21.999,00 ден

На Залиха!

Спореди

Боја: Црна
Рерна од не’рѓосувачки челик
Врата: Стакло
Материјал на челната плоча: Стакло
Начин на отварање на вратата: На допир
Отвoрање на врата: Лево
Волумен: 25 l
Нивоа на моќност на микробрановата печка: 5
Максимална моќност на микробрановата: 900 W
Број на инфра греjачи: 1
Јачина на инфра грејачот (грил): 1.000 W
Технологија на продуцирање на микробранови: Стандардна
технологија (HVT)
Начин на распределба на микробрановите: Ротирачка чинија
Електронско управување
Начин на управување: Команди на допир
Дисплеј за прикажување на времето
Паметно управување
Логичен избор
Можност за исклучување на екранот
Звучен сигнал: Можност за исклучување (Off option)
Часовен опсег (min): 95 min
Начини на загревање:
Број на комбинирани опции на загревање: 2
Број на програми со грил: 1
Комбинирано греење: Микробранови + грил
Брзо и автоматско одмрзнување (За време и тежина)
AquaClean функција
Автоматско мени
Број на меморирани програми: 15
Заклучување за заштита од деца
Сигурносен прекинувач
Ротирачка стаклена чинија
Димензија на ротирачката чинија: 31,5 cm
Ротирачка решетка за скара
Начин на загревање: Кварцно
Бучност: 63 dB(A)re1pW
Димензии (ШxВxД): 59,5 × 38,8 × 40,1 cm
Димензии на амбалажата (ШxВxД): 68,4 × 56,6 × 48,4 cm
Димензии на вградниот простор (ШхВхД) (мин-макс): 56-56,8 × 38-38,2
× 50 cm
Нето тежина на апаратот: 19,5 kg
Бруто тежина на апаратот: 22 kg
Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,5 W
Приклучна моќ: 1.450 W


Техничка Спецификација

Бренд GORENJE
Висина 38,8cm
Ширина 59,5cm
Длабочина 40,1cm
Енгергетска Класа A
Програма за скара ДA
Звучен сигнал за крај Да
Излезна моќност 900W
Начин на контрола Допир