-11%
, , , ,

Апарат за леб GORENJE BM1600WG

GORENJE
Достапност:

На Залиха!


Шифра: 93586

WАпарат за печење леб · BM1600WG
Моќност на грејачот: 850 W, Број на oднапред дефинирани програми: 16, Програма за леб без глутен, Програма за џем, Програма за јогурт

6.200,00 ден 6.990,00 ден

На Залиха!

Спореди

Апарат за печење леб · BM1600WG
Моќност на грејачот: 850 W, Број на oднапред дефинирани програми: 16, Програма за леб без глутен, Програма за џем, Програма за јогурт.

ЗА МИРИСЕН ПОЧЕТОК НА ДЕНОТ
За сите оние кои почетокот на денот сакаат да го почнат со опоен мирис на свеж леб, овој апарат за печење леб е како створен за тоа, и кои водат грижа насабајле наместо будилник да се будат со мирис на свежо печен леб. И без непотребно станување, што овозможува печењето на леб да се одложи до 13 часа. Сега печењето на леб дома е навистина едноставно: сите состојки од рецептот ставете ги во апаратот за печење, одберете соодветен програм AutoMenu и наместете почеток на печење така да лебот биде испечен точно тогаш кога вие ќе посакате.
Без глутен – не си го скратувајте задоволството!

Gorenje помисли на оние кои јадат леб без глутен. Поради специфичностите на без-глутенскиот вкус, кои го зголемуваат времето на подигање и печење, апаратот има програм “GLUTEN FREE”. За да подготвите ваков вид на леб со класичен апарат за печење леб, нема да ви биде потребно доплонително рачно мешање. Времето на печење, споредено со класичниот вкус е подолго.
До 1600 грама

Подготовката на тазе леб за целото семејство е лесна задача кога можете да изберете леб со големина до 1600 грама. Без разлика на избраната големина, лебот секогаш ќе биде крцкав однадвор и мек одвнатре.
Дали ви се допаѓа мека, средна или многу печена кора?

Изберете го степенот на печење кора со оваа претходно дефинирана функција. За леб каков што сакате, добро испечен или со тенка крцкава кора.
Дополнителни 60 минути топлина

Со функцијата за одржување топлина, ќе уживате во топол, тазе леб печен пред еден час.
16 однапред дефинирани програми

Изберете програма за подготовка на леб од цело зрно, француски, бел или некоја од специјално развиените програми како што се без глутен и програми за подготовка на домашен јогурт или џем.
Одложување до 15 часа

Ставете ги сите состојки во садот и сетирајте го времето за почеток на печењето кога најмногу ви одговара. Можете да го одложите почетокот до 15 часа.

 

Техничка Спецификација

Бренд GORENJE
Ширина 41cm
Должина 26,8cm
Висина 30,7cm
LCD Дисплеј ДА
Автоматска подготовка на тесто ДА
Брза програма ДА
Моќност 850W