Аспиратор GORENJE BHI611AS • MILD
, ,

Аспиратор GORENJE BHI611AS

GORENJE
Достапност:

На Залиха!


Шифра: 90782

Влечна сила 647 m³/h
Димензии (ШxВxД): 52,4 × 25,2 × 28,9 cm
Механичко управување
Боја : inox

12.490,00 ден

На Залиха!

Спореди

Интегриран кујнски аспиратор
Издувно и проточно
Енергетска класа: C
Материјал на куќиште/декоративен оџак: Алуминиум и стакло
Боја на куќиште/декоративен оџак: Метал
Енергетска класа на осветлувањето: A
Енергетска класа на филтерот за маснотии: C
Енергетска класа на проток на воздух: D
Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 647 m³/h
Максимален проток на воздух при проточно функционирање: 331 m³/h
Пречник на одводното црево: 150 cm
Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 1:
256 m³/h
Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 2:
369 m³/h
Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 3:
494 m³/h
Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 4:
647 m³/h
Механичко управување
Управување: Преклопник
Број на степени на вентилаторот: 4
Тип на осветлување: LED
Копче за уклучување/исклучување на светлото
Осветлување: 2
Моќност на осветлување: 10 W
Филтер за маснотии: Алуминиумски филтер за маснотии
Јаглен филтер: 336821
Филтер за маснотии кој се мие
Број на мотори: 1
Максимална бучавост: 71 dB(A)re1pW
Висина: 252 mm
Годишна потрошувачка на енергија: 1.144 kWh
Димензии (ШxВxД): 52..40 × 25..20 × 28..90 cm
Димензии на амбалажата (ШxВxД): 65..40 × 35..80 × 34..90 cm
Нето тежина на апаратот: 52 kg
Бруто тежина на апаратот: 64 kg
Приклучна моќ: 206 W


Техничка Спецификација

Бренд GORENJE
Ширина 52,4cm
Должина 28,9cm
Висина 25,2cm
Моќност 200W
Дијаметар на излез 15cm
Начин на контрола Механички