Вградена рерна GORENJE BCS598S24X • MILD
, ,

Вградена рерна GORENJE BCS598S24X

GORENJE
Достапност:

На Залиха!


Шифра: 1007030

Енергетска класа: A+
Димензии: 45,5 × 59,5 × 54,6cm
Број на функции: 21

55.599,00 ден

На Залиха!

Спореди

Gorenje BCS598S24X Рерна на пареа
Енергетска класа: A+
Kапацитет: 50 l
Тип на апарат: Вградна компактна
Димензии (ШxВxД): 59,5 × 45,5 × 54,6 cm
Superior линија

Енергетска класа: A+

Боја: Инокс

Боја на рачката: Инокс

Материјал на управувачката плоча: Инокс и стакло

Компактна рерна на пареа – 50 l Најголема употреблива површина за печење (SiperSize)

Употреблив волумен на рерната: 50 l

Внатрешна стаклена површина на вратата која лесно се отстранува

HomeMADE облик на рерната инспириран од обликот на традиционалните фурни на дрва

Совршен грил (PerfectGrill)

Електронско управување

Облик на копчињата: Ергономски копчиња
Печење во чекори (STEPBake)

Дехидратација

Бавно готвење (SlowBake)

Функција Јогурт

Автоматски програми

Глатко затвoрање на вратата (GentleClose)

Чиста пареа без капка вода (PureSteam)

Рамномерна дистрибуција на пареа (MultiSteam 360°)

Рамномерно печење (MultiFlow 360°)

Отстранување на бигор (Decalcination)

SousVide

OpenView

Истовремено печење на повеќе нивоа

Длабока емајлирана тава

1 перфорирана тава за готвење на пареа

1 длабока емајлирана тава за печење

1 плитка емајлирана тава за печење

Решетка на рерната

Сонда за месо (MeatProbe)

Телескопски водилки на едно ниво со целосно извлекување

Сад за вода: 1,3 l

Термоелектричен осигурувач со автоматско исклучување

Динамичен систем на ладење на рерната DC+

Тројно застаклена врата на рерната со двоен дефлектор (UltraCoolDoor)

Чистење со AquaClean функција

Силвермат-емајл (SilverMatte)

Слој без отпечатоци (TouchFree инокс)

Потрошувачка на електрична енергија: 0,62 kWh (вентилаторска), 0,82 kWh (конвенционална)

Моќност на инфра грејачот: 2.200 W

Приклучна моќ-струја: 2,9 kW

Димензии (ШxВxД): 59,5 × 45,5 × 54,6 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 63,5 × 54,1 × 68 cm

Мерки за вградување: 56 × 45 × 55 cm

Нето тежина на апаратот: 35 kg

Бруто тежина на апаратот: 39,3 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 1 W

Приклучна моќ: 2.900 W


Техничка Спецификација

Бренд GORENJE
Висина 45,5cm
Ширина 59,5cm
Длабочина 56,4cm
Енергетска Класа A+
Капацитет на рерна 50L
Број на функции 21
Вкупна моќност 2900W
Начин на контрола Механички + допир