Машина за перње и сушење Gorenje WD2A164ADS • MILD
-26%
, ,

Машина за перње и сушење Gorenje WD2A164ADS

Достапност:

На Залиха!


Шифра: 1013649

Енергетска класа: A
Капацитет за перење: 10 kg
Капацитет на сушење: 6 kg
Број на вртежи на центрифугата: 1400 rpm
Начин на поставување: Самостоен
Ширина: 595 mm
Висина: 845 mm
Волумен на барабанот:66 l

31.999,00 ден 42.990,00 ден

На Залиха!

Спореди

Машина за перење и сушење
Тип на сушење: кондензациска
Мотор: ИНВЕРТЕР PowerDrive
Eнергетска класа: A
ЛЕД дисплеј
Капацитет за перење: 10 kg
Капацитет на сушење: 6 kg
Број на програми: 15
Број на вртежи: 1400 rpm
Димензии (ШхВхД) 595х845х610 mm
Поцинкувано и лакирано куќиште
Приклучна моќ: 220-240 V
Приклучна моќ: 1750 W
Копче за почеток: Старт/Пауза
Заштита од прелевање
Електронско заклучување на врата
Заклучување – заштита за деца (CDP)
Регулирање на температурата
Волумен на барабанот: 66 l
Програма против алергии (AllergyCare)
Потрошувачка на електрична енергија kWh/год: 759 kWh